Dwóch złodziei dotarło do bram nieba. Anioł powiedział do Boga: „Boże, przy bramie stoją dwaj złodzieje.”

Bóg mówi:
„Wpuść ich.”

Anioł idzie ich wpuścić, po czym wraca biegiem i krzyczy:
„Zniknęli! Zniknęli!”

Bóg pyta:
„Kto? Złodzieje?”

„Nie, bramy!”